Jakie są style gry w pokera

poker

Jeżeli planujemy na poważnie zająć się gra w pokera i zarabiać na tym pieniądze, warto przyjrzeć się stylom gry, jakie oferuje ten rodzaj hazardu. Style gry w pokerze określają zakres rąk startowych, jakimi gramy przed flopem, a także to, jak agresywnie gramy po flopie.

Cztery style w pokerze

W pokerze możemy wyróżnić cztery różne style, jakimi gracze się kierują, aby przechylać szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Oto jak wyglądają cztery style w grze pokerowej:

  • Loose-Aggressive (LAG)
  • Tight-Aggressive (TAG)
  • Loose-Aggressive (Calling Station)
  • Tight-Passive (Rock)

W pokerze Texas Hold’em style gry definiowane są przez zakres rąk startowych, które rozgrywane są przed flopem, a także, jak agresywnie rozgrywane są po flopie. Każdy pokerzysta na świecie kwalifikuje się co najmniej do jednej z powyższych kategorii.

Zanim jednak przyjrzymy się bliżej stylom pokerowym, pragniemy Was również zaprosić na stronę https://kasyno24.pl, gdzie można znaleźć mnóstwo porad i wskazówek o tym, jak grać w kasynach online, a przy okazji odebrać świetne bonusy bez depozytu, aby zapewnić sobie jeszcze lepsze wrażenia z rozgrywki w licencjonowanych kasynach online.

Loose-Aggressive (LAG)

Tacy gracze rozgrywają wiele rąk startowych i grają agresywnie zarówno przed jak i po flopie. Na samym końcu tego spektrum znajdujemy tzw. maniaka, który gra prawie w każdym rozdaniu i do tego bardzo agresywnie.

Jeśli mamy maniaka przy stole, lepiej zapnijmy pasy, ponieważ będziemy musieli stawić czoła dużej agresji. Aczkolwiek, jeśli zdobędziemy dobrą rękę, możemy sprawdzić i wygrać dużą pulę. Styl loose-aggressive najczęściej wykorzystywany jest w turniejach pokerowych, gdzie zbieranie żetonów jest niezwykle ważne, żeby zawodnik mógł wytrwać przy stole.

Tight-Aggressive (TAG)

Gracze tight-aggressive bardziej wybiórczo wybierają ręce, które rozgrywają przed flopem. Jednakże, kiedy wejdą do puli, grają agresywnie. Jest to najczęstszy styl, którego używają zwycięzcy pokerzyści.

Gracze, którzy zazwyczaj używają stylu TAG, to osoby, które mają doświadczenie w grach, w które grają, a do tego robią to regularnie. Styl TAG jest stosowany bardzo często. Dlatego spodziewajmy się, że napotkamy go w każdej wersji pokera. Warto zaznaczyć, że najwięcej graczy tight-agressive można znaleźć przy stołach pokerowych w kasynach stacjonarnych.

Loose-Passive (Calling Station)

Tacy gracze będą rozgrywać szeroki zakres rąk startowych, ale nie będą rozgrywać ich agresywnie. Ponadto, zwykle limpują przed flopem i dużo sprawdzają/czekają po flopie.  Robią tak, ponieważ chcą rozgrywać dużą część swoich rąk aż do rivera.

Prawda jest taka, że znajdziemy tylko słabszych graczy, którzy używają tego stylu. A to dlatego, że jest prawie niemożliwe, aby wygrywać długoterminowo przy użyciu tej strategii. Gracze, którzy grają w ten sposób, są nazywani „calling station”, ponieważ rzadko pasują i często sprawdzają po flopie.

Nie ma dobrego powodu, aby grać w takim stylu. Dlatego, jeśli okaże się, że gramy w ten sposób, po prostu zróbmy sobie przerwę i zmieńmy strategię.

Tight-Passive (Rock)

W przypadku tych graczy zobaczymy, że rozgrywają wąski zakres rąk startowych, ale nie grają agresywnie. Po prostu dużo limpują przed flopem i sprawdzają/czekają po flopie.

Jest to kolejna strategia stosowana przez słabszych graczy, zwykle tych, którzy boją się przegrać i nie chcą wkładać pieniędzy do puli bez bardzo dobrej ręki. Najbardziej ekstremalnym graczem w tej grupie jest tzw. hipernit. Jest to osoba, która przed flopem rozgrywa tylko kilka najlepszych rozdań i kontynuuje grę po flopie, ale tylko wtedy, gdy pokona najwyższą parę.

Jedynym powodem, dla którego warto używać tego rodzaju strategii, jest rozgrywka z grupą maniaków, w której wiemy, że jeśli utworzymy silne rozdanie, pula zostanie przez nas mocno napompowana. Jednak nawet w takiej sytuacji bardziej opłacalny będzie styl tight-aggressive.