Monitor gamingowy 240 Hz – dobry wybór do gier

Zastanawiasz się, jaki monitor do gier wybrać? Czym powinien się charakteryzować wybrany model, aby spełniał wymagania nawet najbardziej zaawansowanych gier komputerowych? Bardzo ważnym parametrem jest częstotliwość odświeżania, jednak przy wyborze konkretnego urządzenia warto również zwrócić uwagę na jego wykonanie i ergonomię.

Monitory gamingowe 240 Hz – czym się wyróżniają?

Monitory gamingowe 240 Hz to skrótowa nazwa monitorów o częstotliwości odświeżania na poziomie 240 Hz. Są to bardzo precyzyjne urządzenia, które umożliwiają płynną i realistyczną rozgrywkę w grach. Przeznaczone są one przede wszystkim dla zaawansowanych graczy, którzy poszukują najwyższej płynności i minimalnego input lagu. Częstotliwość odświeżania wyrażana jest w herzach (Hz) i określa liczbę klatek, jaką monitor wyświetla na sekundę. W przypadku urządzenia, jakim jest monitor gamingowy 240 Hz, oznacza to, że obraz jest odświeżany 240 razy w ciągu sekundy.

Zdecydowanie największą zaletą, jaka wyróżnia monitory gamingowe 240 Hz, jest płynność obrazu. Dzięki tak dużej częstotliwości odświeżania, obraz może być bardzo ostry, a ruch płynny i naturalny. W szczególności jest to ważne podczas szybkich i dynamicznych scen w grach, gdzie nawet minimalne opóźnienie czy rozmycie obrazu może znacząco wpłynąć na wynik rozgrywki. Najlepsze monitory do gier, takie jak monitory 240 Hz, charakteryzuje również minimalny input lag, czyli czas reakcji monitora na komendy gracza. Monitor dla graczy Odyssey OLED G9 G95SC 49″ ma czas reakcji wynoszący 0,03 s*, co pozwala na szybką i precyzyjną kontrolę nad grą.

Zakrzywiony monitor do gier

Polecany monitor gamingowy 240 Hz z oferty Samsung, Odyssey OLED G9 charakteryzuje się znacznym zakrzywieniem ekranu. Monitor gamingowy zakrzywiony posiada wyświetlacz o zakrzywieniu na planie koła o średnicy 1,8 m (1800 R). Jest on zaprojektowany w taki sposób, aby zaoferować użytkownikowi płynny obraz i bardziej naturalną perspektywę widzenia. Monitor gamingowy zakrzywiony oferuje równomierne i wyraźne odwzorowanie obrazu, co może przekładać się na lepsze wrażenia wizualne.

Monitor dla graczy Odyssey OLED G9 posiada ogromny ekran 49 cali i podwójną rozdzielczość QHD. Ekran o szerokości dwóch monitorów o wysokiej rozdzielczości zapewnia dużą przestrzeń i ostrą widoczność wszystkich szczegółów.

Podsumowanie

Najlepsze monitory do gier wyróżniają się nie tylko dużą częstotliwością odświeżania, ale często posiadają również zakrzywiony ekran. Warto zwrócić uwagę także na możliwość podłączenia urządzenia do różnych źródeł, takich jak komputer czy konsola do gier. Coraz częściej uwagę graczy zwraca także wykonanie i ergonomia urządzenia. Estetyczna smukła metalowa konstrukcja sprawia, że monitor gamingowy to nie tylko narzędzie do rozrywki, ale również ozdoba pokoju gracza.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*GTG* „0,03 ms” jest zakresem średniego czasu reakcji między 0,01 do 1,00 ms ograniczonych do liczby całkowitej.* W oparciu o GTG mierzone w wewnętrznych warunkach testowych. Wyniki mogą się różnić w zależności od wyświetlanych treści i ustawień monitora (wymaga ustawienia „trybu ekstremalnego”).* GTG (Gray to Gray) mierzy czas, w którym piksel monitora zmienił się z jednej wartości szarości na drugą.