Dla kogo Kenia safari?

W dzisiejszych czasach każdy z łatwością może podróżować po świecie. Wakacje w Kenii to jedna z najciekawszych, a zarazem najpopularniejszych propozycji dla osób, które chcą mieć możliwość zobaczenia na własne oczy egzotycznych dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Kenia uchodzi za kwintesencję Afryki. Wycieczka na safari gwarantuje niezapomniane wrażenia. W artykule wyjaśniamy, dla kogo w szczególności rekomendowana jest Kenia safari i dlaczego warto zdecydować się na taki wyjazd.

1. Dla kogo Kenia? Safari i Wioska Masajów

2. Plan wycieczki: nie tylko poranne safari

Wyprawa do Kenii to oferta dla osób, które chcą poczuć klimat Afryki w pigułce. Wyprawa do tego kraju to wycieczki do takich miejsc jak parki narodowe, możliwość obserwacji wielu gatunków ptaków, oglądanie zwierząt na wolności i zobaczenie, jak żyją mieszkańcy Kenii. Safari kenia może być przygodą życia, dlatego już teraz warto zarezerwować wycieczkę w biurze podróży, które ma wieloletnie doświadczenie w organizacji egzotycznych wyjazdów. Z pewnością Kenia safari stanowi niezapomniane doświadczenie dla turystów w każdym wieku. Przed wyjazdem warto zdecydować się na profilaktykę antymalaryczną i zaszczepić się przeciwko chorobom zakaźnym, takim jak żółta febra. Trzeba pamiętać, że w Kenii lekarze są dostępni w większych miastach.

Dla kogo Kenia? Safari i Wioska Masajów

Kenia to fantastyczna wycieczka dla turystów, którzy cenią aktywny wypoczynek i chcą poznawać egzotyczne kraje. Na terenie Kenii jest wiele parków narodowych. Kenia safari to przy odrobinie szczęścia możliwość podziwiania zwierząt i ptaków. Na obszarze sawanny zamieszkują między innymi słonie, zebry, żyrafy, lwy i lamparty. Noclegi spełniają oczekiwania turystów. Ogromną atrakcją jest kuchnia kenijska i relaks nad Oceanem Indyjskim. Uczestnicy wycieczki mają też czas wolny-turystom mogą być proponowane na przykład wycieczki fakultatywne. Trzeba mieć świadomość, że korzystanie z usług lokalnych przewodników, którzy nie współpracują z danym biurem podróży, jest mocno ryzykowne.

Plan wycieczki: nie tylko poranne safari

Przykładowa wycieczka uwzględnia atrakcje takie jak Park Narodowy Nakuru, Jezioro Nakuru, Jezioro Naivasha, wycieczkę na safari, Park Narodowy Aberdare, Park Narodowy Mt. Kenya, odwiedziny u plemion Plemię Kikuju i Masajów. W zależności od biura podróży i konkretnej oferty na wakacje kenia istnieje możliwość zobaczenia miejsc takich jak Park Narodowy Tsavo East. Osoby, które odwiedziły już Kenię, bardzo często planują wyjazd na kolejne safari.

Przeczytaj również